ТСЦ играо са два играча мање, у Тополу се враћа са три гола заостатка

Фудбалери ТСЦ-а из Бачке Тополе поражени су од Макабија са 3:0 у првој утакмици плеј-офа за групну фазу Лиге Европе.

ТСЦ играо са два играча мање, у Тополу се враћа са три гола заостатка ТСЦ играо са два играча мање, у Тополу се враћа са три гола заостатка

ТСЦ је доживео убедљив пораз од Макабија, али је после свега што се догодило на мечу добро прошао.

Српски представник је стегнуто почео меч. Било је јасно да ће инсистирати на дефанзиви, а онда из контре покушати да запрети ривалу, али је Макабију оставио превише простора.

Израелски шампион је лако наметнуо свој стил игре, а иницијативу је крунисао голом у 26. минуту.

Макаби је пробио по десној страни, после мале гужве и блокираног ударца лопта је дошла до Дора Тургемана који је са четири метра удаљености матирао Илића који је био на земљи.

ТСЦ је успео да покрене добру акцију у 36. минуту. Ћирковић је добио лопту по левој страни, успео је да је проследи Јовановићу пред гол. Крилни нападач ТСЦ-а је био сам испред гола, уклизао је, али је лопта отишла метар изнад пречке.

Непосредно по завршетку акције линијски судија се огласио и подигао заставицу, питање је да ли је офсајд заиста постојао.

Последњих пет минута првог дела одлучило је о судбини ТСЦ-а у овој утакмици. Два црвена картона, прво Ђорђевића, а потом и Бањца тим Деана Клафурића ставили су у незгодну позицију.

Други део меча, тим из Бачке Тополе је упркос игрању са два фудбалера заостатка почео добро. Све до 63. минута Макаби није успео да приђе ни на 20 метара од гола, али је баш тада уз мало среће и мало непажње гостију успео да удвостручи предност.

После центаршута у шеснаестерац, Тургеман је лопту која је излазила успео да врати на петерац, а Перец је уз помоћ пречке сместио лопту иза гол линије.

Само минут после примљеног гола, ТСЦ је имао прилику да смањи заостатак. Један од фудбалера из Бачке Тополе послао је лопту иза редова последње линије, а Јовановић је успео да је прими и изађе један на један са Мишпатијем. Голман Макабија је изванредно реаговао.

Коначних 3:0 за израелског шампиона поставио је Мадмон на асистенцију Битона у 83. минуту.

Реванш се игра за седам дана у Бачкој Тополи, а пред српским представником је тежак задатак.