Шампионска трка у Шпанији, иста мета – исто одстојање

Фудбалери Реал Мадрида победили су у гостима Рајо Ваљекано са 3:2 у малом градском дербију, иако су губили 0:2. У одсуству Роналда, два гола постигао је Гарет Бејл. Атлетико са 1:0 савладао Малагу. Барселона са 6:0 декласирала Хихон.

Реал је тако остао у трци за титулом са Барселоном и Атлетико Мадридом.

Рајо је сјајно почео меч против Реала, који је играо без повређеног Кристијана Роналда. Домаћи тим повео је већ у седмом минуту, када је Бебе сјајно продро у шеснаестерац по левој страни, а онда центрирао у средину. Кејлор Навас се бацио, али није зауставио лопту, тако да је Адри Ембарба само проследио у празну мрежу.

Већ у 14. минуту било је 2:0. Рајо је извео корнер, лопта се одбила о играча у скоку, пала на земљу и на њу је натрчао Мику, који је закуцао у гол.

Реал је преокрет почео у 35. минуту, када је Гарет Бејл после корнера главом смањио на 2:1.

Изједначење је уследило у 52. минуту, када је Лукас главом постигао гол.

Реал је нападао и имао иницијативу, коју је крунисао у 81. минуту, после велике грешке Раја. Један одбрамбени играч хтео је да врати лопту у назад близу средине терена, али је њу пресекао Бејл, затим се залетео ка голу, утрчао у шеснаестерац и савладао Мартина Хуана Карлоса.

Рајо Ваљекано је у надокнади времена могао да изједначи, али је шут Микуа из даљине прошао близу гола, јер је лопта закачила одбрану и отишла у корнер.

Фудбалери Атлетико Мадрида победили су на свом терену Малагу са 1:0, у утакмици 35. кола шпанског првенства и преузели прво место на табели.

Једини гол на "Висенте Калдерону" постигао је Анхел Кореа у 62. минуту, пет минута пошто је ушао на терен са клупе.

Тренер Атлетика Дијего Симеоне искључен је у полувремену.

И Барселона је забележила нову победу, савладавши на свом терену екипу Хихона са 6:0.

Меси је донео предност Каталонцима, што је био и коначан резултат првог полувремена, аонда на сцену ступа Луис Суарез.

Уругвајац је постигао три следећа гола за Барсу, од тога два са беле тачке.

Нови пенал за Барсу искористио је Нејмар, да би Суарез својим четвртим голом на мечу у самом финишу поставио коначан резултат - 6:0.

Барса и Атлетико деле прво место на табели Примере са по 82 освојена бода, Реал има бод мање.

До краја фудбалског такмичења у Шпанији остала су још три кола.