Премијер лига 25. коло

Челси пао у Њукаслу

Челсију у Њукаслу "пресудио" новајлија Муса Сисоко. Евертон и Астон Вила поделили бодове. "Чекићари" голом Ендија Керола савладали Свонси. Голом Лукаса Подолског "тобџије" узеле сва три бода против Стоука. Руни донео Јунајтеду бодове против Фулама

Фудбалери Њукасла савладали су вечерас на свом терену Челси са 3:2 у једном од дерби мечева 25. кола Премијер лиге, док је Арсенал у Лондону био бољи од Стоука са 1:0.

Челсијев "џелат" био је новајлија у Њукаслу, Муса Сисоко који је био двоструки стрелац, а победоносни погодак постигао је у последњим тренуцима меча.

Репрезентативац Србије Бранислав Ивановић одиграо је свих 90 минута за лондонске "плавце".

Екипа Арсенала се баш намучила да дође до тријумфа против гостујућег Стоука, а то им је на крају омогућио Лукас Подолски поготком у 78. минуту из слободног ударца.

Фудбалери Евертона и Астон Виле у Ливерпулу су поделили бодове (3:3), а био је то окршај Белгијанаца на супротним странама, Маруана Фелаинија и Кристијана Бентека који су постигли по два гола.

Победу на домаћем терену забележио је и Вест Хем који је голом Ендија Керола у 77. минуту савладао Свонси.

Манчестер Јунајтед савладао је лондонски Фулам са 1:0 и повећао предност над другопласираним градским ривалом Ситијем на 10 бодова. "Грађани", додуше, тек сутра играју своју утакмицу 25. кола , када им у госте долази Ливерпул.

Важну победу "ђаволима" вечерас је донео Вејн Руни поготком у 79. минуту.

Утакмицу је обележио и нестанак струје на Крејвен Котиџу у завршници првог полувремена, али је меч брзо настављен.

Квинс Парк Рендерс - Норич 0:0
Арсенал - Стоук 1:0 (Подолски 78)
Евертон - Астон Вила 3:3 (Аничебе 21, Фелаини 69, 90 - Бентеке 2, 61, Агбонлахор 24)
Њукасл - Челси 3:2 (Гутијерез 41, Сисоко 68, 90 - Лампард 55, Мата 61)
Рединг - Сандерленд 2:1 (Кебе 7, 85 - Гарднер 29. пенал)
Виган - Саутемптон 1:2 (Калдвел 25 - Ламберт 64, Шнајдерлин 85)
Вест Хем - Свонси 1:0 (Керол 77)
Фулам - Манчестер Јунајтед 0:1 (Руни 79)

Недеља: Вест Бромвич Албион - Тотенхем, Манчестер сити - Ливерпул.