Дан за преокрете у Премијер лиги - Јунајтед, Вила и Лестер до победа после заостатка

Фудбалери Манчестер јунајтеда савладали су Брентофрд резултатом 2:1 у сусрету осмог кола Премијер лиге. Победе су забележили и Астон вила, Лестер, Евертон и Брајтон.

Јунајтед је прекинуо серију од три утакмице без победе, иако је по завршетку првог дела деловало да ће екипа Ерика тен Хага поново доживети неуспех.

Итан Пинок је у петом минуту надокнаде првог полувремена после савршеног центаршута Микела Дамсгарда из корнера савладао Андреа Онану и донео предност гостима.

Јунајтед је заиграо боље у наставку и стигао до изједначења у 47. минуту преко Алехандра Гарнача, да би Расмус Хојлунд у 62. минуту преокренуо резултат.

Домаћи су се до краја добро бранили и успели да дођу до три важна бода у борби за европска такмичења.

Преокрети Астон виле и Лестера

Астон вила је после преокрета у гостима савладала Фулам, у мечу који на ком су виђена два црвена картона.

Фулам је повео у петом минуту преко Раула Хименеза, али је само четири минута касније изједначио Морган Роџерс.

Андреас Переира је у 26. минуту промашио пенал, а то је у 59. минуту казнио Оли Воткинс.

Домаћи су са десеторицом остали у 64. минуту након црвеног картона Јоакима Андерсена, а после аутогола Исе Диопа из 69. минута било је јасно да ће Вила доћи до три бода.

Победу тима из Бирмингема незнатно је покварио Џејден Филоген црвеним картоном у трећем минуту надокнаде.

У осталим мечевима, победе су остварили Евертон, Брајтон и Лестер, који је поготком Џордана Ајуа у осмом минуту надоканде комплетирао велики преокрет против Саутемптона.