Пољска надиграла БиХ

Кошаркаши Босне и Херцеговине поражени су Монпељеу од Пољске резултатом 68:64 у мечу првог кола Групе А на Еуробаскету 2015. Наредни противник БиХ је Француска, а Пољска игра са Русијом.

У свом првом наступу на Европском првенству кошаркаши БиХ нису успели да забележе победу. Изабраници Душка Ивановића пружили су велики отпор Пољацима, а да је резултат био обрнут не би било незаслужено.

Прва четвртина припала је БиХ - 18:16. Пољаци су у другом периоду дошли до игре, искористили су грешке противника и на полувреме отишли са десет поена предности - 40:30.

Пољаци су наставили са доминацијом и на старту другог дела игре стигли до 15 поена предности. Међутим, Босанци се буде и до краја периода смањују на само пет разлике, 58:53.

Неизвесно је било у наставку. У сам финиш ушло се са три поена предности за Пољску, неколико промашаја у пенал завршници и Пољаци су славили резултатом 68:64.

Најефикаснији у тиму БиХ био је Андрија Стипановић са 20 кошева, Ренфрое је постигао осам, а Елмедин Кикановић шест. Најефикаснији у тиму Пољске био је Вацзyнски са 15 поена, Понитка је постигао два коша мање, а Слагхтер и Гортат по десет.

У другом колу БиХ игра против Француске, а Пољска се састаје са Русијом.