недеља, 02.08.2015, 15:00 -> 13:03
štampajНовости дана
Министарка грађевине, саобраћаја и инфраструктуре Зорана Михајловић најавила је да ће ове године у Србији бити отворено 86 километара аутопута и обновљено више од 120 километара путева. Она је рекла да се на Коридору 10 ради брже него претходних година и да се тренутно гради десет пута више у Србији него 2012. године.
Autor:
Радио Београд 1
“Новости дана”, централна информативна емисија Првог програма Радио Београда емитује се од јесени 1958. године. Још од тада, представља релевантан и свеобухватан преглед најважнијих информација и догађаја из земље и света. [ детаљније ]
Министар Александар Вулин осудио је одлуку власти у Сарајеву да забране обележавање прогона Срба из Хрватске у акцији "Олуја". Вулин је поручио да Србија води миротворну политику, али да се неће зарад добросуседских односа правити да се "Олуја" није догодила. Навео је да Срби имају право да жале за 250 хиљада сународника који су за четири дана трајно протерани из Хрватске.
Остаци авиона, које је Индијски океан избацио на обале острва Реунион, званично су идентификовани као делови Боинга 777, истог модела којем је припадао и малезијски авион, нестао почетком прошле године, саопштио је министар саобраћаја Малезије. Он је навео да су верификацију обавиле француске власти, представници компаније Боинг, америчке управе за безбедност саобраћаја и малезијског тима. У међувремену је пронађен и предмет који би могао да буде део врата несталог авиона, објавили су медији.
На Ади Циганлији одржана је показна вежба спасавања на води. Министар полиције Небојша Стефановић је том приликом апеловао на родитеље да пазе на децу непливаче, али и на грађане да не улазе у неуређена купалишта. Најавио је да ће МУП у сарадњи са специјалном антитерористичком јединицом и Жандармеријом у августу и септембру организовати кампове и обуке у оквиру којих ће између осталог бити и обуке о томе како се улази у воду, какви су поступци и које су мере безбедности.
Уредник и водитељ: Наташа Ракетић
Уредник вести: Душан Груден
Радио Београд 1, 15.00
Коментари