Pri kraju radovi na visećem mostu u Trsteniku

Najvrednija i najvažnija investicija u opštini Trstenik kojom se rešava problem vodosnabdevanja, posle dve godine, privodi se kraju. Sredstva za viseći most na Zapadnoj Moravi obezbedili su Vlada Republike Srbije, Nemačka razvojna banka i lokalna samouprava.

Stari viseći most na Zapadnoj Moravi preko kog je cevima voda stizala do potrišača sa izvorišta Zvezdan na drugu obalu reke, proletos je demontiran. Na istom mestu danas je spojena impozantna čelična konstrukcija, duga 108 i široka 2 metra.

„On ima dvostruku funkciju”, kaže Aleksandar Ćirić, predsednik Opštine Trstenik. „Prva da prebaci vodu sa našeg izvorišta Zvezdan na drugu stranu Morave, a još jedna funkcija je da će ovaj most od sada biti i pešački, za razliku od ranijeg mosta koji smo tokom ove godine zamenili. Ukupna investicija je oko 600.000 evra, 270.000 je platila Vlada RS, 130.000 je donacija KFW banke i ostatak od 200.000 evra je učešće Opštine Trstenik u ovom projektu.” 

Novi most je na višoj koti kako bi se izbegla situacija iz 2014. kada je nabujala Morava rušila sve pred sobom i ugrozila cevovod. Osim toga i sam Generalni plan je drugačiji i trajno rešava problem vodosnabdevanje.

„On nosi tri vodovodne cevi tako da ćemo sada po generalnom planu vodosnabdevanja imati protok koji je planiran da možemo da normalno snabdevamo sva naselja sa vodom. Taj projekat treba da se nasloni na projekat magistralnog cevovoda koji je već u radu tako da plaqniramo da u naredne 2, 3 godine do 10.000 ljudi koji su sa desne strane reke dobiju normalno vodosnabdevanje”, ističe Ranko Stevanović, direktor JKP Komstan.

Kada se završe svi radovi, postavi pešačka staza, ograda, prilazi i uradi osvetljenje, krajem februara viseći most biće jedna od atrakcija Trstenika, deo šetališta na obalama Zapadne Morave.

 

 

 

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 19. април 2025.
13° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом