четвртак, 10.05.2018, 20:15 -> 11:30
Извор: РТС
Srbija u finalu „Evrosonga“!
„Sanja Ilić i Balkanika“ su u finalu 63. „Pesme Evrovizije“! Savršen nastup i pesma „Nova deca“ doneli su nam mesto među 26 zemalja u subotnjem spektaklu. Večeras prošli još i Moldavija, Mađarska, Ukrajina, Švedska, Australija, Norveška, Danska, Slovenija i Holandija.
23.05 – Srbija je u finalu! Kakva sreća, prvi smo pročitani, pritisak nije stigao ni da nam skoči :-) Dalje idu i Moldavija, Mađarska, Ukrajina, Švedska, Australija, Norveška, Danska, Slovenija i... Holandija!
22.45 – Linije za glasanje su zatvorene.
22.25 – Glasanje je otvoreno... Iz Srbije za svoje favorite možete glasati na broj 1557 u svim domaćim mrežama pa broj kompozicije. Za naše predstavnike ne možete glasati.
22.21 – Poslednji, osamnaesti, večeras nastupaju prošlogodišnji domaćini – Ukrajina. Melovin se verovatno nada jednako velikom uspehu i peva Pod merdevinama.
22.08 – Švedska je pripremila jednu pitku dens-pop pesmu koju izvodi Bendžamin Ingroso – Dance You Off. Komšije iz Crne Gore su na redu. Njihov predstavnik Vanja Radovanović je rođen u Beogradu i učestvovao je i na „Beoviziji“ – sada peva o Inju. Idemo malo zapadnije sad po Balkanu – Slovenija i Lea Sirk. Ona je uz štos sa nestankom muzike pokušala da napravi interakciju sa publikom... i nakratko je uspela. Hvala, ne! je njena pesma, od glave do pete.
21.53 – Trideset prvi predstavnik Malte na ovom takmičenju je Kristabel. Za nju nema Tabua. A Mađari, 13. zemlja večeras, rešili su da prodrmaju ogromnu Arenu „Altis“ – njihova hevi metal kompozicija zove se Viszlát Nyár. Za Letoniju će pevati Brazilka Laura Rizoto. Tačnije otac joj je Letonac, a majka Brazilka i rođena je u Riju. I sve je sem Funny Girl.
21.41 – Australija je po 4. put na „Evrosongu“. Ovoga puta su poslali Džesiku Mauboj sa kompozicijom We Got Love. Malo podseća nastupom na Tinu Tarner. Zanimljiv sastav stiže sad pred publiku – etno-džez bend „Iriao“ iz Gruzije i For You. Prvi put ova zemlja peva na svom jeziku! Adut Poljaka zove se Gromi, a pomoći će mu pevač Lukas Meijer – Light Me Up!
21.33 – Još 12 pesama... Moldavija je najavljena. Očekuje nas vesela numera, čiji početak neodoljivo podseća na nešto iz Guče... Sastav „Doredos“ i My Lucky Day. Holanđane predstavlja Vejlon, još jedan povratnik na „Evrosong“. Pobeda mu je izmakla 2014, videćemo šta će uraditi četiri godine kasnije. Odmah je jasno da je njegova ljubav kantri muzika, a idol Vejlon Dženings. Peva Outlaw In 'Em.
21.18 – Na redu je San Marino. Pesma Who We Are govori da svakog čoveka treba prihvatiti sa svim manama i vrlinama. Danci su, zatim, malo ohladili „snegom“ prisutne u sali – zanimljiv, vikinški nastup grupe „Rasmusen“. A onda se na bini našla Ruskinja Julija Samojlova, koju smo upamtili prošle godine po tome što su joj Ukrajinci zabranili ulazak u zemlju, pa nije mogla da nastupi na Pesmi Evrovizije. Ovoga puta pesma joj se zove I Won't Break.
21.14 – Grupa „Sanja Ilić i Balkanika“ je na sceni! Sa Novom decom... Fantastično, besprekorno!
21.05 – Prepoznatljivi Norvežanin beloruskog porekla Aleksandar Ribak ima tu čast da otpeva 1.500 kompoziciju u istoriji „Evrosonga“. Pobednik iz 2009. godine sa hitom Fairytale, večeras peva That's How You Write A Song. A sad naši istočni susedi Rumuni. Grupa se zove Humans, a pesma Goodbye. Pripremite se, mi smo sledeći!
21.00 – Kreće spektakl! Sa ulica Lisabona ćemo se svakog trenutka preseliti u Arenu „Altis“. Da, ovoga trenutka četiri divne dame, četiri prelepe domaćice su izašle na scenu i Ukrcavanje može da počne.
Pre Srbije će nastupiti Norveška i Rumunija, a posle naših devojaka i momaka San Marino, Danska, Rusija, Moldavija, Holandija, Australija, Gruzija, Poljska, Malta, Mađarska, Letonija, Švedska, Crna Gora, Slovenija i Ukrajina.
U veliko subotnje finale ide deset kompozicija, gde ih čekaju domaćin i „velika petorka“: Italija, Španija, Ujedinjeno Kraljevstvo, Nemačka i Francuska, kao i deset zemalja koje su prošle dalje iz prvog polufinala.
Pravo da glasaju, osim zemalja koje učestvuju u ovom polufinalu, imaju i zemlje iz pomenute „velike petorke“ i domaćina koje su direktne učesnice finala, ravnomerno raspoređene u prvom i drugom polufinalu (po tri), što je ranije određeno žrebom.
Stanovnici Srbije ne mogu glasati za „Sanju Ilića i Balkaniku“, ali mogu svi koji žive ili su trenutno u inostranstvu!
Brojeve na koje putem SMS-a srpska dijaspora može glasati iz zemalja učesnica drugog polufinala, kao i Italije, Nemačke i Francuske, možete videti na slici iznad.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 12
Пошаљи коментар