Брнабићева у Лесковцу: Градска управа пример одговорне власти
Председница Владе Републике Србије Ана Брнабић боравила је у Лесковцу. Поручила да је Лесковац пример одговорног управљања и улагања у школство, здравство, животну средину и културу. Обишла је породичну компанију "Бане комерц" као и реновирано инфективно одељење лесковачке болнице.
Премијерку Србије Ану Брнабић дочекао је велики број грађана Лесковца. Посету је почела у селу Кумареву где се налази највећи произвођач платнених врећа и везива на Балкану.
Тачност и квалитет, то је рецепт за успех, кажу у лесковачкој породичној компанији после 25 година рада. Имају 250 запослених и месечно произведу 4,5 милиона платнених врећа и 300 тона везива.
Радник Милош Стојановић каже да је плата изузетно добра и редовна.
Више од 80 одсто производње из Кумарева код Лесковца одлази у Италију, Немачку, Грчку, регион, Руску Федерацију.
Власник предузећа "Бане комерц" Бранислав Пешић истиче да поред конкуренције из Турске и Далеког истока, компанија опстаје борећи се квалитетом и поштовањем свих захтева купаца.
На питање премијерке шта држава може да уради за то предузеће како би било још конкурентније – да се запосли више радника и купе нове машине, Пешић је рекао да му помоћ није потребна.
"Мени је довољно што је стабилан курс. То ми је много важно, јер смо раније на курсним разликама имали велике губитке", истакао је Пешић.
У 2017. Србија је привукла 2,6 милијарди евра страних инвестиција, што су најбољи резултати до сада. Међутим, за економски развој земље важне су и мале, домаће компаније, сматра председница Владе.
Брнабићева је оценила да је "Бане комерц" пример како треба да се подржавају домаће компаније, које, како је рекла, на крају крајева, вуку цео локални економски развој.
Премијерка је обишла и реновирано одељење лесковачке болнице, али и галерију у којој су изложене графике Салвадора Далија.
И запослени и пацијенти имаће услове по свим европским стандардима. На инфективном одељењу са 25 постеља годишње се лечи око 700 људи. Вредност инвестиције је 45 милиона динара. Средства је обезбедила Канцеларија за јавна улагања.
"Све је у року урађено. Извршена је примопредаја објекта, легализација је завршена. Обебеђена је енергетска ефикасност, сагласност и енергетски пасош", навео је директор болнице Небојша Димитријевић.
Брнабићева је истакла да је Лесковац пример одговорне и добре локалне самоуправе.
"Лесковац је такође и град који је сертификован као град са повољним пословним окружењем што је доста висок стандард не само за Србију већ и за регион. Овај стандард се признаје као један од ретких сертификата за пословно окружење у југоисточној Европи", напоменула је премијерка.
"Види се да је јако много енергије, труда, професионализма и пре свега љубави уложено у Лесковац и због тога ћете имати у Влади републике Србије великог партнера", поручуила је Брнабићева уз похвале и обећање да ће држава Лесковцу помоћи да изгради градски трг.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар