Читај ми!

Дачић са Бајденом и Бернсом

После састанака са представницима водећих компанија у САД, премијер Србије Ивица Дачић састаће се и са потпредседником САД Џозефом Бајденом и замеником америчког државног секретара Вилијамом Бернсом.

Председник Владе Србије Ивица Дачић састаће се данас у Вашингтону са потпредседником САД Џозефом Бајденом и са замеником државног секретара САД Вилијамом Бернсом.

Дачић борави у вишедневној посети САД, коју је започео разговорима са представницима ИТ компанија, а јуче је обишао "Гугл" и "Епл" и најавио да ће те две компаније доћи у Србију до краја године, што ће, како је истакао бити посебно значајно за имиџ Србије.

"Србија је лидер у региону и потпуно је неприлично да ни Гугл ни Епл немају своја представништва код нас", рекао је Дачић.

Подсетио је да те две компаније нису званично присутне у Србији, али да у земљи има најмање 80.000 ајфона који су илегално увезени, као и велики број ајпеда и Гуглових производа.

"Ми смо се договорили да учинимо све што можемо да они буду званично присутни у нашој земљи. То значи да ће телефони моћи да се купују легално када је реч о "Еплу", а с друге стране циљ је и да се направе продавнице и Гуглових и Еплових производа у Србији," рекао је Дачић.

Према његовим речима, неки од главних људи Гугла и Епла ће за неколико месеци доћи у Београд, где ће се озбиљно разговарати о свему.

"Ја сам им једноставно рекао да Епл мора да буде присутан у Београду, зато што је иначе тржиште остављено на милост и немилост разним шверцерима што није добро ни за Епл ни за Гугл ни за Србију", објаснио је српски премијер.

Дачић је разговарао и са представницима компаније "Сиско" о дигитализацији телевизије, што је посао који Србија треба да заврши у наредних неколико година. На састанку је било речи и о широкопојасном интеренету и великим стратешким питањима где је "Сиско" од великог значаја.

"Сиско отвара своје фирме и има чак и праксу да он сам финансира оно што та компанија треба да ради, без икаквих камата, уз најминималније трошкове, чиме у ствари помаже земљама које не би могле да обаве тај посао због недостатка средстава," рекао је премијер Србије. 

На питање да ли су поменуте компаније тражиле неке посебне услове, Дачић је оценио да потребно "мало више контаката, мало више упорности и да је потребна бржа измена законодавства и агилна влада."

"Обично је наша администрација спора. Ја се трудим да ми будемо бржи од компанија и да их терамо да раде свој посао тако да сам сигуран да ће до краја године и Епл и Гугл бити присустни у Србији," закључио је Дачић.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 19. август 2024.
33° C

Коментари

Dobar tekst, ali..
Избор за Мис Србије на Тргу републике – женско тело на јавном кантару
Zelja za lepotom
Избор за Мис Србије на Тргу републике – женско тело на јавном кантару
Bravo
Избор за Мис Србије на Тргу републике – женско тело на јавном кантару
Miss
Избор за Мис Србије на Тргу републике – женско тело на јавном кантару
Treba li zabraniti lepotu?
Избор за Мис Србије на Тргу републике – женско тело на јавном кантару