Читај ми!

Представници коалиције НАДА састали се са председником Крунског савета

Српска коалиција НАДА коју чини ПОКС, ДСС и 25 удружења грађана састала су се са председником Крунског савета Драгомиром Ацовићем. На састанку је разговарано о отварању питања државног уређења и облика владавине у Србији, републике или монархије.

Кандидат за председника Србије испред Српске коалиције НАДА др Милош Јовановић изјавио је да су са председником Крунског савета Драгомиром Ацовићем на састанку разговaрали о питању српске круне, саопштила је Српске коалиције НАДА.

"Угостили смо председника Крунског савета, Драгомира Ацовића, са великим задовољством и великом чашћу и потврдили једну од наших најважнијих тачака, а то је да ћемо у догледно време отворити питање, које представља истовремено дуг према нашој историји, а то је питање српске круне, јер се Србија током читаве своје историје развијала под њом, од 1217. године до 29. новембра 1945. године, кад је укинута недемократски и противправно", рекао је Јовановић.

Додао је да се "чврсто залажу за идентитетско утемељење", те да ће бити одлучни у томе.

"Не можете да заобиђете то суштинско питање, државног уређења, односно српске круне, која је већ сада на нашој националној застави", изјавио је Јовановић.

петак, 19. јун 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом