Читај ми!

Рођени брат осумњиченог за масовно убиство у Младеновцу одбио да сведочи

У Вишем јавно тужилаштву у Смедереву рођени брат осумњиченог У. Б. за масакр у селима Дубона и Мало Орашје, искористио је своје законско право да не сведочи. Поред брата саслушана је и његова супруга, односно снаја осумњиченог У. Б., као и још два сведока, сазнаје Танјуг.

Рођени брат и снаја су искористили своје законско право да као чланови породице не сведоче у овој фази поступка. За данас је предвиђено саслушање још неколико сведока, а укупно су до данас саслушана 52 сведока у овом поступку.

Међу саслушаним сведоцима налазе се чланови породице убијених и рањених, као и таксиста кога је, како се сумња, У. Б. под претњом натерао да га одвезе до села близу Крагујевца где је касније и ухапшен.

Поред У. Б. ухапшени су и његов отац Р. Б., ујак Г. Г. и брат од ујака Б. Г. и сви се налазе у притвору. Оцу, ујаку и брату од ујака осумњиченог се на терет ставља кривично дело недозвољена производња, држање, ношење и промет оружја и експлозивних материја.

У. Б. се сумњичи да је 4. маја на територији Смедерева и Младеновца, хицима из аутоматске пушке убио осам, а покушао да убије 12 особа.

Девета жртва овог масакра је преминула касније од задобијених повреда.

Након убиства сумња се да је У. Б. дошао до наплатне рампе "Мали Пожаревац" претио таксисти и путници таксија бомбом, чиме је принудио возача да га одвезе до села код Крагујевца где је и ухапшен.

У. Б. се стављају на терет кривична дела тешко убиство, недозвољена производња, држање, ношење и промет оружја и експлозивних материја, отмица и неовлашћено коришћење туђег возила. Он се налази у притвору од 5. маја, када је и ухапшен.

субота, 10. мај 2025.
16° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом