Студенти из региона учествовали на тродневној радионици о извештавању о миграцијама у Београду
Студенти из Србије, Босне и Херцеговине, Хрватске и Црне Горе учествовали су на медијској радионици "Глобална медијска академија за миграције" у организацији Међународне организације за миграције УН и Факултета политичких наука у Београду.
Студенти из четири државе региона имали су прилике да током тродневне радионице у оквиру академије (Global Migration Media Academy) на Факултету политичких наука у Београду сазнају основе извештавања о миграцијама, али и да науче о негативним примерима писања о мигрантима.
Субрегионална координаторка за Западни Балкан и шефица мисије Међународне организације за миграције (ИОМ) у Босни и Херцеговини Лаура Лунгароти, изјавила је данас да је један од главних циљева те организације, рад са медијима на исправљању лоше перцепције о миграцијама.
Лунгароти је на отварања Глобалне медијске академије о миграцијама рекла да је циљ тог скупа да се укаже на етичко новинарство и да учини да новинари буду потпуно спремни "да извештавају о миграцијама у правом светлу".
У средишту пажње радионице било је фото-новинарство, због чега су са студентима разговарали истакнути фотографи из земаља окружења.
Студенти су током радионице имали прилике и да посете Радио-телевизију Србије, где су се упознали са радом медијског јавног сервиса, али и са искуствима новинара наше куће о извештавању о миграцијама.
Глобална медијска академија о миграцијама основана је 2020. године са циљем да студентима новинарства приближи тему миграција и повеже их са новинарима који имају искуства у извештавању о тим темама.
"Дезинформације о миграцијама могу имати далекосежне последице, међу којима су и стварање препрека за интеграцију и инклузију миграната у друштво. У временима када су миграције све важније питање на глобалном нивоу, кључно је да медији и хуманитарне организације промовишу тачне информације и супротставе се штетним предубеђењима", наводе из Глобалне медијске академије о миграцијама.
Коментари