недеља, 13.12.2009, 08:28 -> 13:10
Важна помоћ донатора просвети Србије
За седам година Министарство просвете уз помоћ донатора реализовало више од 40 пројеката. Страни партнери највише улагали у високо и средње образовање.
У протеклих седам година Министарство просвете реализовало је више од 40 пројеката са страним партнерима, на свим нивоима образовања, речено на састанку Министарства и страних донатора.
Директор Британског савета Ендрју Глас рекао је за РТС да је Савет највише радио на стручном усавршавању професора енглеског језика.
"УНИЦЕФ је у протеклом периоду највише сарађивао по питањима квалитета учења и укључивања маргинализованих група у образовни систем", изјавила је у име те организације Лесли Милер.
У протеклих седам година, највише је улагано у високо и средње стручно образовање, док је мању подршку донатора имало средње опште образовање и образовање маргинализованих група, закључено је на састанку.
Најважније је да пројекти имају ефекта и да се средства рационално троше. Страни партнери истичу добру дугогодишњу сарадњу и отварање нових пројеката. У наредном периоду биће донето и десетак закона у циљу бољег образовања наше популације.
Министар просвете Жарко Обрадовић истиче важност опремања образовних установа на свим нивоима, било да је реч о компјутерима, лабораторијама, страној литератури.
Још један приоритет за који Министарство покушава да заинтерсује донаторе јесте развој образовања на селима.
Државна секретарка Министарства просвете Тинде Ковач Церовић каже да је проблем села све мањи број становника, па би требало живот у селима учинити атрактивнијим, кроз сарадњу да страним партнерима у области културе, пољопривреде, здравства.
У нареној години, кажу у Министарству просвете, велика пажња биће посвећена образовању одраслих.
Министарство, које преузима улогу координтора свих донаторских пројеката, обећава квалитет, конкурентност и ефикасност.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар