уторак, 17.11.2009, 19:13 -> 21:44
štampajМрежа српских медија на Космету
Око 200 радника Радио-телевизије Приштина требало би да настави да ради у оквиру Мреже српских медија на КиМ, закључено на састанку генералног директора РТС-а Александра Тијанића и радника РТП-а у Косовској Митровици.
На данашњем састанку генералног директора РТС-а Александра Тијанића и радника Радио-телевизије Приштина у Косовској Митровици закључено је да би око две стотине радника РТП-а требало да настави да ради у оквиру Мреже српских медија на Косову и Метохији.
"Будућа Мрежа српских медија на Космету, како сада ствари стоје требало би да интегрише Радио-телевизију Приштине, која ради на Космету и тамошње српске медије", рекао је Тијанић.
У томе би требало да посредују Удружење новинара Србије и Удружење новинара Космета.
"Надам се да ћемо из једне ситуације која је изгледала врло сложена и врло тешка за око 280 људи из РТП, ипак изаћи са једним планом који ће оставити у некој врсти професионлног односа око 200 људи", изјавио је Тијанић.
Удружење новинара Србије и Друштво новинара Косова и Метохије упозорило је раднике РТП-а да од чврстине става људи много тога зависи.
Према речима члана Савета Радио-дифузне агенције за Косово и Метохију Живојина Ракочевића ни РТС, ни Влада Србије, ни Министраство за Косово и Метохију неће овај проблем решити уколико јасно не буде профилисан став шта ће се десити са кућом.
"Немојте бити део буџетске заједнице већ будите део медијске заједнице и изборите се за независност. Јасно је да се само са савршеним, озбиљним планом, са радницима РТП-а нешто може урадити", истакао је Ракочевић.
На данашњем састанку разговарало се и о социјалном програму и будућој мрежи српских медија на Космету у којој би требало да се интегрише и рад Телевизије Приштина.
Министар за Косово и Метохију Горан Богдановић изјавио је раније да ће Министарство издвојити део средстава и финансијски помоћи да ТВ "Мост" опстане.
Према његовим речима, Министарство за Косово и Метохију ће, у зависности од расположивих средстава, помоћи и остале српске медије како би опстале јер је њихова улога у информисању српске заједнице од изузетног значаја.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 2
Пошаљи коментар