среда, 16.01.2013, 17:40 -> 23:28
Враћен на посао после 21 године
После маратонског процеса дугог 21 годину, Радоман Мунић из Чачка враћен на посао у чачанску болницу, где је 1992. добио отказ. Мунићев спор најдужи радни спор у Србији, оцењује његов адвокат.
Радоман Мунић (50) из Чачка враћен је после 21 године суђења на радно место медицинског техничара у чачанској болници где је 1992. године добио отказ.
Његов правни заступник Милан Д. Станојевић рекао је агенцији Бета да је одлуку Основног суда у Чачку да Мунић буде враћен на посао у болници Здравственог центра, потврдио и надлежни Апелациони суд.
"Мунићев спор је био најдужи радни спор у Србији", оценио је адвокат Станојевић.
Мунићу ће бити уплаћени пензиони доприноси за претходну 21 годину, а Здравствени центар је дужан да исплати и све судске трошкове који ће међутим, по речима адвоката, бити наплаћени само за последњих годину дана суђења, у износу од 125.000 динара, јер су записници са претходних суђења - изгубљени.
У међувремену, Радоман каже да се сналазио на разне начине. "Путовао сам по иностранству, радио сам с колима - продавао их, препродавао. Ништа ту није било слатко, врло тежак динар", каже Мунић.
Пошто је враћен на посао, поднео је тужбу против Здравственог центра захтевајући одштету од пет милиона динара за изгубљене плате.
По речима адвоката, Мунић који је у болници био техничар за одржавање медицинске опреме, добио је отказ 1992. године одлуком Радничког савета, због наводно несавесног обављања посла што није доказано.
Болницу је тужио одмах по уручењу отказа, али његов предмет је два пута изгубљен у суду, било је и "реконструкције предмета", а по речима адвоката, болница све време трајања судског спора није доставила копије тражених докумената.
Мунић је од 1992. године, када је остао без посла, био пријављен на бироу за запошљавање и никада није добио понуду за посао, а издржавао се повременим радом.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 10
Пошаљи коментар