Културни центар

Демократизација уметности у дигиталној ери је тема данашњег издања Културног центра.

Ако је тежња за Демократијом потпуно неупитна, то још увек не мора да значи да последице демократије често нису амбивалентне. Шта се догоди када демократија не настаје само као последица човекових тежњи за једнакошћу, већ када читава култура и уметност почну да се демократизују као спонтана последица могућности које пружају нове технологије?

Нераскидива спрега уметника, конзумента и критичара и даље постоји. Али, да ли је једнакост могућа и да ли је пожељна у уметности? Да ли ће демократичност у уметности донети неке суштински велике преокрете у оквиру самих уметничких пракси. Или је то само још један привид дигиталне епохе?

У емисији ће о демократизацији уметности и културе у дигиталној ери говорити: Јован Чекић, филозоф; Тамара Вученовић, ауторка емисије Дигиталне иконе на Радио Београду, др Далибор Петровић, социолог, Гордан Кичић, глумац и продуцент, Данило Лучић, песник, уредник у ИК Контраст и уредник е-часописа Глиф, Ана Марија Грбић, песникиња и оснивач АРГХ-а, Виолета Војводић Балаж, Едуард Балаж, Милан Боснић, Милица Милићевић, чланови уметничких група Уртика и Диструктура, Милена Богавац, драмска списатељица, Ксенија Стевановић, музиколог и Тијана Паунковић музички новинар.

Младен Ђорђевић, редитељ и један од уредника ФЕСТ-а, je гост емисије, Бојан Суђић, диригент, ће се осврнути на протеклу недељу, а Александар Жикић ће говорити о јубилеју Дорса. Критичари у овом Културном центру су Нађа Бобичић, Јелена Ђуровић и Стефан Цветковић.

Уредник серијала: Данијела Пурешевић

Уредник емисије: Јасмина Врбавац

Редитељ: Небојша Ненадић

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње