Беокулт: Емпатија у доба апатије

Oднос према традицији, прошлости и актуелним друштвеним проблемима окосница је, у најкраћем, овог издања емисије Беокулт.

Како доживљавамо традицију, шта глорификујемо из прошлости, а шта у њој преиспитујемо и са којих етичких позиција, имамо ли, у садашњем времену велике апатије шансе да саосећамо?

Гост емисије је Тихомир Брајовић, професор Филолошког факултета Универзитета у Београду и главни и одговорни уредник часописа Књижевна историја. У тренутку када се опстанак многих књижевних часописа озбиљно доводи у питање, Књижевна историја добија нови, модернији уређивачки концепт и визуелни идентитет. То је и повод да се говори о начину на који разумевамо традицију, преиспитујемо канон али и поимање модерног.

Важно питање односа уметности и етике покреће представа Тање Мандић Ригонат у Битеф театру. Први фестивал Wake up у Београду, посвећен актуелној избегличкок кризи такође успоставља везу између ангажовања и морала и одраз је, умногоме, света који, губећи центар и равнотежу, има све шансе за лошу будућност. Питањем прошлог времена, тачније, света из доба Хладног рата бави се редитељ Стивен Спилберг у новом филму Мост шпијуна.

Представљамо вам сликарку и дизајнеерку Санду Грлић која кроз један ликовни серијал "гађа" у нека болна места савремене жеље за успехом.

Уредница емисије је Марија Ненезић.
Реализаторка: Сања Реџић.
Монтажерка: Нада Додиг.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом