Око економије: Кредитни ризик

Веће марже и одузимање кућа због немогућности отплате кредита, вести су које последњих дана потресају јавност.

Око Око

Autor:
Горислав Папић, Стеван Костић, Драгана Игњић

Сваког радног дана у 18:25 - најактуелније политичке, спољнополитичке, економске и друштвене теме. Најзанимљивије приче о култури, најатрактивније репортаже. [ детаљније ]

У среду ће централна банка објавити мере које ће убудуће примењивати према банкама које самовољно подигну марже, а које ће гледаоцима Ока економије објаснити гувернер НБС Радован Јелашић.

Хоће ли банке морати да смање марже, након препорука Народне банке?

Како ће грађани убудуће да се штите од промена услова током отплате кредита?

Има ли спаса када банке активирају хипотеку, због тога што клијенти више не могу да отплаћују кредит?

Да ли се банкама исплати пословање у Србији, имајући у виду ризик, али и чињеницу да су порези на профит у нашој земљи најнижи у региону?

Хоце ли кредити бити јефтинији?

Осим гувернера Јелашића, о овој теми говориће и банкари и економисти. А своју причу о губитку куће због хипотеке испричаће породица из Крушевца.

Емисију води: Весна Дамјанић

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом