уторак, 05.05.2009, 18:25 -> 11:56
Око економије: Амерички сан малих привредника
Из Америке последњих пола године стижу вести о спасавању великих компанија и банака услед економске кризе.

Autor:
Горислав Папић
Сваког радног дана у 18:25 - најактуелније политичке, спољнополитичке, економске и друштвене теме. Најзанимљивије приче о култури, најатрактивније репортаже. [ детаљније ]
Да би видели другу страну медаље и истражили економску кризу тамо где је почела, екипа РТС-а је посетила мале америчке привреднике.
У Америци ће вам сви рећи да је ту земљу створио предузетнички дух и да се снага највеће светске економије заправо мери снагом малих бизнисмена... Зато и не чуди што председник САД, Барак Обама истиче да мали бизнис има посебно место у његовом плану оздрављења привреде, јер од тога зависи опстанак америчког сна.
Како долазе до почетног капитала, колико је важна идеја, а колико упорност? Где ићи по савет за бизнис план? Шта о томе кажу мали привредници из Вашингтона, Сан Франциска, Колорадо Спрингса и Мемфиса, видећете у емисији Око економије.
Аутор емисије Весна Дамјанић
Коментари