Читај ми!

Тврђава

У петак 14. новембра на Првом програму РТС-а, у 20 часова биће приказана прва, од једанаест епизода серије "Тврђава".  Сценарио су написали Мирко Стојковић и Горан Старчевић. Режију потписује Саша Хајдуковић, а главне јунаке тумаче Дарија Вучко и Огњен Мићовић, гости Културног дневника.

Културни дневник Културни дневник

Autor:
РТС

Сваке вечери од понедељка до петка, на Првом програму РТС-а, после Дневника у 23. Обиље информација, извештаји, и анализа критичара. [ детаљније ]

У Културном дневнику о најављеној сарадњи Београдског драмског позоришта и Руског државног академског Великог драмског позоришта "Г. А. Товстоногов" из Санкт Петербурга.

Пројекат Дунавска плесна алијанса одржава се у Београду од 13. до 15. новембра. Сусрет плесних кореографа из земаља региона уједно је почетак сарадње на заједничком пројекту у јавном простору.

У Емисији говоримо о роману "Медитеранке" Емануела Рубена који је недавно објавила Академска књига, као и о делу "Покрет буди цветање" Владимира Лалића - јавној скуплтури у Лондону.

У Мадриду је организована изложба посвећена француском уметнику Анрију Матису.

Уредник Драгана Пантић
Реализатор Сања Реџић
Монтажер Зорица Јовић

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом