Читај ми!

Квиз

Шта је то грисенце, да ли знање може да се украде и како се прави компромис, сазнајте у суботу 12. априла 2025. године у 12:05ч на Првом програму Телевизије Србије.

Испред кућице Господина Џ-а налази се мистериозна црвена књига са великим знаком питања. Да ли је то још један шашави изум Господина Џ-а или само обична књига? Госпођа Ж је решена да сазна, а Осман и Борка је затичу у шпијунажном ставу док покушава да открије чему служи та књига!

Господин Џ открива да је то енциклопедија која садржи све знање које он поседује, а затим им даје задатак да загреју столице и спреме се за квиз!

Осман сматра да је учење досадно, Борка предано учи, а Госпођа Ж мирно и посвећено чита… Или се само тако чини?

Шта то ради Госпођа Ж сазнаће се након што је Осман разоткрије, а квиз који је Господин Џ предложио уопште није онакав каквим су га такмичари замишљали. Ипак, током ове епизоде наша плавоптичаста дружина сазнаће нешто о пријатељствима, знању и компромисима.

Борка и Осман путују на југ, у земљу у којој се игра Касеко, а Гусари такође одлазе у Јужну Америку где ће нам у густим џунглама испричати нешто о једној шареној птици која зна да пева!

Епизода ће се емитовати у суботу 12. априла 2025. године у 12:05ч на Првом програму, а репризу можете погледати у недељу (13. априла) или у петак (18. априла) у 9ч на Другом програму Телевизије Србије. Све наше епизоде можете пронаћи на нашем youtubе – каналу или на платформи rtsplaneta.rs.

О "Плавој птици" брину: уредница Јелена Попадић Сумић, сценаристкиње Лора Џолић и Јелена Попадић Сумић, редитељ Миодраг Коларић, наши глумци: Осман Ахмед, Борка Томовић, Андријана Оливерић и Марија, затим наше сценографкиње Мира Андрејевић и Тања Ивановић, костимографкиња Александра Стошић Крстовић, композитор Драгољуб Илић, монтажерка Нада Додиг Зилџић, музички уредник Добросав Предић, дизајнер тона Срђан Филиповић и многи други.

Лет лет до следеће суботе у 12 и 5!

 

 

Плава птица Плава птица

Autor:
РТС

Плава птица и даље лети сваке суботе у 12:05 на Првом програму Телевизије Србије! Сви другарићи добро знају да у плавоптичастом лету увек могу да уживају у разним авантурама, сазнањима и доброј музици. [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом