На салашу Змаја од Ноћаја

Стојан Чупић био је Херцеговац и чувени вођа првог Српског устанка.

Познатији је као Змај од Ноћаја, а то име добио је по Салашу Ноћајском у Мачви. И данас Чупићи живе на салашу и у салашу, јер, кажу, постоји велика разлика. У емисији погледајте у чему је разлика и како је породица Чупић сачувала причу о салашу и коњарству у Мачви.

Једна државна граница сече куће, њиве, гробове, па чак и ракију. Реч је о граници између Србије и Босне, реч је о једном делићу Босне који се налази у Србији. Због наших чудних граница, село Саставци народ је прозвао Раставци. Ипак, мештанима није ни мало забавно, јер границе стварају велике административне тешкоће. У Око магазину погледајте причу зашто је Међуречје острво без воде и зашто Саставци растављају.

Око магазин Око магазин

Autor:
Горислав Папић

Сваког радног дана у 18:25 - најактуелније политичке, спољнополитичке, економске и друштвене теме. Најзанимљивије приче о култури, најатрактивније репортаже. [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом