уторак, 14.11.2023, 18:21 -> 20:17
Душко Трифуновић - сидро које поезију чува
“Ја сам естрадни песник, како то неко каже кад жели да ме деградира, само по томе што знам да рецитујем своје песме. А није тешко говорити кад имаш шта да кажеш. Рђавом песнику и длаке сметају“, одлучно је говорио Душко Трифуновић.

Autor:
Горислав Папић
Сваког радног дана у 18:25 - најактуелније политичке, спољнополитичке, економске и друштвене теме. Најзанимљивије приче о култури, најатрактивније репортаже. [ детаљније ]
Трифуновић је написао најбоље од оног што се пева, аутор је највећих хитова Бијелог дугмета, Здравка Чолића, Вајте, Тешке индустрије, Јадранке Стојаковић, Неде Украден и многих других. Истовремено, био је псеник који је објавио више од 40 збирки, аутор непревазиђебних формата за децу и чувене емисије "На ти“ на Телевизији Сарајево, кроз коју су стасали југословенски музичари. За музику је писао, али музику није слушао. Када је напустио Сарајево, 1992, постао је и песник без свог града.
У емисији говоре: Сеид Мемић Вајта, Габор Ленђел, Неда Украден, Зоран Колунџија, Перо Зубац, Мухарем Баздуљ
Ауторка: Милица Кулић
Коментари