Бомбардовање - Жртве рата

Прве сирене и почетак бомбардовања у причу уводе и људе који до тада нису ни били свесни шта се на Косову догађа.

У питању су обични људи, који ће следећих 78 дана провести у крајевима које пре ни видели нису, у ситуацијама за које нису били спремни, а које и данас памте: неки по трагедијама које су из задесиле, а неки по чудном стицају околности који је допринео да Кумановски споразум ипак дочекају живи.

У трећој епизоди, "Жртве рата", говоре машиновође воза у Грделичкој клисури и један преживели путник; родитељи погинуле Милице Ракић, монтажер РТС-а који је бомбе дочекао на послу, људи који су из породичне куће у Раљи извлачили тела породице Павловић и Биљане Момчиловић; новосадски алас који је извлачио преживеле из Дунава и младић који је, враћајући се с тренинга, доживео бомбардовање моста Слободе. Један од саговорника је и Нишлија који је, тражећи свог сина, превртао тела погинулих у Шуматовачкој улици, као и његов суграђанин који је у нападу касетним бомбама изгубио ногу.

Аутори филма су Филип Шварм и Радослав Ћебић, аутори филмова "Јединица", "Пад Крајине" и "Атентат на Ђинђића - медијска позадина".

Сниматељ је Зоран Стојичић, монтажери су Живојин Столић и Јелена Јевтић Марјановић, а за дизајн звука био је задужен Александар Јачић.

Музику за филм компоновао је Зоран Узелац.

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње