Читај ми!

Дедовина као склониште од рата

Дедино и бабино огњиште је на Балкану често било спас током ратних недаћа - то је прича и судбина нових домаћина сериијала "Моја дедовина".

Покојни деда наших домаћица (две рођене сестре које сада имају своје продице) наследио је од предака десетине хектара земље, а аманет је остављен свакој генерацији да се дедовина не продаје. Баш та дедовина је 1992. године била уточиште за Јелену и њену сестру када им је отац као цивил одведен испред њиховог стана у Сарајеву и убијен. Са мајком (која је преминула пре две године) дошле су као мале бежећи од рата у ово брдско село - на мамину дедовину. Годинама касније отац је пронађен у масовној гробници, а породица је остала у Србији.

Обе сестре су завршиле школу, удале се, направиле своје породице и свој мир. Данас са наследницима желе да врате дедовини живот. Ово место било је омиљено и њиховом покојном оцу. Зато ће ова епизода серијала "Моја дедовина" бити препуна емоција, али и рада, јер је ово кућа некадашњих великих газда велика.

Јелена Доксас (једна од сестара) је послала пријаву за серијал и са својим мужем (пореклом Грком) и целом фамилијом пробаће да учини немогуће - да за три дана и са три хиљаде евра (колико доноси серијал) обнови дедину кући и прелепо имање.

Моја дедовина Моја дедовина

Autor:
Милан Поповић

Пред вама ће од запуштених и упарложених сеоских домаћинстава настајати дедовине са новим сјајем. Пред камерама ће "од бабе настајати девојка"- гледаћете како се за 4 дана са само 6 просечних плата (које домаћину доноси екипа серијала) обнављају дедовине широм Србије. [ детаљније ]

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње