Читај ми!

Младост села

Село је као и љубав, мотивише, инспирише, даје слободу и избор. Извор је уметничког али и економског изражавања. Зашто су нам онда очевине закључане, а дедовине закоровљене. Иако их не видимо, оне опомињу подсећају, питају куда иде човек који коси оно што су други сејали? И шта ће жети будуће генерације?

Сведочили смо колико пута да богатство доноси мудрост када се подигне на традицији. Са путева који враћају људе у село у овом издању емисије Знање имање говоре:

Мулун и Ратко Обреновић из Гокчанице код Краљева - верују да пут из 1940. године није препрека инвестицијама и иновацијама.

Деветнестогодишњи Амер Праменковић Тутина - добитик награде за најбољег ученика средње пољопривредно-хемијске школе у Краљеву "Др Ђорђе Радић" о благодатној љубави према родном крају.

Марко Оскар из Института Биосенс - о новим услугама Агросенса, првом дигиталном селу и дрону који за дан сними 400 хектара.

Четири генерације Максимовића из Чумића - шљиву из Шумадије пласирију у немачке маркете. Покреће их и одржава, снага породице.

Момчило Вујовић из села Котраже - одувек је желео своје домаћинство. Планира да полупроизвод претвори у бренд, а отпад у зараду.

Јелена Лазић инспирисана Сирогојном - у родним Страгарима направила је малу музејску поставку. Шумадија у слици на стаклу.

Новинари: Јелена Вукобрат, Мр. Љиљана М. Петровић

Знање имање

Autor:
РТС

Храна је наша потреба и задовољство, а како да постане добар бизнис? Да ли је у пољопривреди извозна шанса Србије и колико је препознајемо? [ детаљније ]

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње