среда, 09. мар 2022, 18:25
Денацификација Украјине и дерусизација Запада
О пуку Азов и Бандери али и "кенселовању" Чајковског и руских мачака
Европа, чини се, није била овако уједињена од 1992. године. Тада је сложно, кроз резолуцију УН-а, увела најоштрије санкције СР Југославији. Тридесет година касније, европске земље појединалчно уводе санкције Русији, односно свему руском тако да се сада искључују и руски уметници, спортисти, научници. Како се догодило да у ери демократије и либерализма, сви пристану да искључе тј. како би се сада рекло кенселују цео један народ због неслагања са политиком руководства? И кога су тиме казнили?
Када Владимир Путин говори о денацификацији као циљу руске специјалне операције у Украјини, мисли, између осталог, и на Пук Азов. Та организација која је инкорпорирана и у одбрамбене снаге Украјине, ових дана брани Мариупољ. Јавност интригира јер користи неонацистичке симболе и подсећа на тамну прошлост Украјине и епизоду сарадње са нацистима. О Азову, Бандери и данашњим Бандеристима говори Око магазина.
Имају ли Сједињене Државе и НАТО црвене линије у Украјини, да ли је оружана интервенција Запада искључена и шта САД каже о сличностима и разликама Косова некада и Украјине сада. О свему томе за РТС говори Карен Донфри, помоћница америчког државног секретара Ентонија Блинкена.
Уредник емисије: Горислав Папић
Autor:
Горислав Папић
Сваког радног дана у 18:25 - најактуелније политичке, спољнополитичке, економске и друштвене теме. Најзанимљивије приче о култури, најатрактивније репортаже. [ детаљније ]
Коментари