Читај ми!

Знањем у будућност

Све мирише на пролеће, цвркут и жубор најављују ново рађање - радост, а домаћини брину.

Економским стазама закорачили смо и у дигитални свет, и нове изазове зашто су нам стада поред стога сена гладна, зашто нам се уз рекордне приносе њиве љуте а неки домаћини кажу немају рачуницу. Једноставно је, ораници је потребно здравље, а човеку знање. Србија не производи минерална ђубрива, али зато свако домаћинство може да буде мала фабрика азота, о томе како су успели не само да сачувају већ и економски оснаже своја домаћинства, институте и фарме у овом издању емисије Знање имање говоре:

- Др Зоран Лугић, директор Института за крмно биље у Крушевцу, шта су показала истраживања која су обухватила 1.500 домаћих фармера, а заснована на 7.000 анализа плодности земљишта и квалитета сточне хране.

- Малиша Миленковић из Рибничке долине, подиже нову фарму музних крава без субвенција уз слоган град хвали, ал' на селу живи.

- Тања Мачковић, из Љутова код Таванкута о изазовима дигитализације у млечном говедарству и разлозима зашто је напустила банкарство због сточарства.

- Сања Бугарски, председница Савеза удружења одгајивача говеда о значају оснивања националног удружења за развој сточарства.

- Др Владимир Угреновић, из Института за земљиште објашњава шта нам доноси зелена револуција.

- Драгана Крбавац у селу Ђуриселу надомак Крагујевца, у свом домаћинству баштини сећање на амајлију српског војника - хлеб таин.

Уредница: Јасмина Никитовић Стојчић

Новинарке: Драгана Попов, Љиљана М. Петровић, Јелена Вукобрат

Знање имање

Autor:
РТС

Храна је наша потреба и задовољство, а како да постане добар бизнис? Да ли је у пољопривреди извозна шанса Србије и колико је препознајемо? [ детаљније ]

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње