петак, 24.04.2020, 18:15 -> 18:40
Ђоковић и Корона - шта ако Новак одбије да прими вакцину
Тенис се не игра од почетка марта, али већ неколико дана сви се играју реченицом најбољег тенисера на свету

Autor:
Горислав Папић
Сваког радног дана у 18:25 - најактуелније политичке, спољнополитичке, економске и друштвене теме. Најзанимљивије приче о култури, најатрактивније репортаже. [ детаљније ]
"Зашто не сачекамо вакцину за ковид 19, пре него што уђемо у дебату са Новаком Ђоковићем", изјавила је ових дана утицајна француска спортска новинарка Карол Бушар. Тенис се не игра од почетка марта, али већ неколико дана у тениском свету сви се играју реченицом Новака Ђоковића: "Ја нисам за вакцине лично и не бих волео да ме неко обавезује и приморава да се вакцинишем да бих путовао." Зашто је ова реченица више одјекнула од вести о донацији Новака Ђоковића нпр болници у Бергаму, шта о Ђоковићевој изјави кажу светски медији, шта људи из света тениса, а шта пријатељи?
Новак Ђоковић један је од ретких спортиста који се изјаснио о вакцини против коронавируса. Научници са Оксфорда ових дана почели су тестирање на људима, још почетком марта тестирање је почело и у Америци, своју вакцину покушавају да направе Кинези, као и многе компаније широм света. Како се вакцина прави, да ли могу да се прескачу неке фазе и могу ли брзе вакцине да буду штетне? О томе смо разговарали са Драганом Малетић, експертом за клиничко испитивање лекова.
На данашњи дан пре 205 година у Такову донета је одлука да се подигне Други српски устанак. Устанак је подигао Милош Обреновић. За време његове владавине Србија је постала аутономна кнежевина у Османском царству, укинут је феудализам, што је била најзначајнија ставар за српске сељаке. Да ли су неке од државничких способности Милоша Обреновића пре два века постале део српске политичке културе и видимо ли их и данас? Поводом ове годишњице погледајте део наше емисије - Милош Обреновић, први српски државник.
Уредник емисије: Горислав Папић
Коментари