Ово је Србија

Милош Јовановић је један од хероја с Кошара. У лето 1999. године са Косова и Метохије вратио се у своје родно село Троштице код Новог Пазара, где, поред болести, није имао никаквих услова за живот. Тек након осамнаест година у својој 39. години живота, захваљујући помоћи хуманих људи, имаће свој дом. Више у причи Лидије Дестановић.

Током септембра на наставу у српским школама кренула су и деца миграната која су смештена у центима за азил и прихватним центрима у Србији. Они ће часове похађати заједно са вршњацима из Србије, у школама које су у близини центара у којима бораве. Да ли су се деца миграната уклопила, имају ли потешкоће у праћењу наставног програма и како функционишу заједнички школски часови у школама у Врању проверава Данијела Манић Стојилковић.

Кроз хомољско село Равниште, годинама пролазе камиони из оближњег каменолома. Пут је уништен, као и куће, баште и дворишта. Ово је уједно и пут до пећина Равништарка и Церемошња које су главни туристички адути Кучева. Алтернативни пут кроз шуму се ради већ две године, а план је да од следеће сезоне камиони саобраћају ван села. На терену је Александра Марковић.

Пратите нас на Јутјуб каналу и Фејсбуку

Уредници емисије: Драгана Живојновић и Весна Манојловић
Водитељка: Зорана Коршош Николић
Одговорна уредница Редакције Дописништва: Гордана Јаковљевић

 mailto:ovo_je_srbija@rts.rs

Ово је Србија Ово је Србија

Autor:
РТС

Свеобухватна слика свакодневице у Србији, из градова и најудаљенијих места, о будућности којој стремимо и прошлости која нас учи, кроз репортаже и директна укључења са терена. [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом