Ово је Србија

У Новој Вароши је, због последица дуготрајне суше, уведена ванредна ситуација. Најтеже је у подјаворским селима, иначе познатом сточарском крају. У помоћ им је притекла и Војска Србије са две цистерне којима се допрема вода у угрожена села. На терену је Надежда Гавриловић.

Неко је економиста, неко медицински техничар, дизајнер или правник, а сви заједно у поподневним сатима - баштовани. Град Шабац је уступио хектар земље, која је била запуштена, а Шапчани су на њој почели, свако на пола ара, да сеју органско воће и поврће и лековито биље. Једини услов за бесплатно коришћење Градске баште је да се у производњи не користе хемијска средства и да се баштовани одазову заједничким акцијама. Више у причи Вере Митровић Кулачин.

Како се обичним змајем који личи на јастреба могу растерати птице-штеточине са усева - у прилогу Мила Новаковића. Овај систем се недавно појавио у Србији, осмишљен је у Француској, а користи се најчешће за заштиту од птица на виноградима, органској производњи и на сунцокрету.

Грицкање семенки бундеве је једна од најчешћих забава  гледалаца на спортским утакмицама. С друге стране, веома су  ретки одгајивачи тих такозваних сточних тикви, чије се семенке користе за цепкање, а остатак за сточну исхрану.  Један од њих је тридесетрогодишњи Никола Крнић из Кикинде са којим разговара Пеђа Миљановић.

Пратите нас на Јутјуб каналу и Фејсбуку

Уреднице емисије: Љиљана Ивановић и Драгана Анастасијевић
Одговорна уредница Редакције Дописништва: Гордана Јаковљевић

 mailto:ovo_je_srbija@rts.rs

Ово је Србија Ово је Србија

Autor:
РТС

Свеобухватна слика свакодневице у Србији, из градова и најудаљенијих места, о будућности којој стремимо и прошлости која нас учи, кроз репортаже и директна укључења са терена. [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом