Време је за бебе

Формула 1 за породилиште

Време је за бебе Време је за бебе

Autor:
Небојша Гарић Ненад Огњеновић Мирослав Петковић

Док Србијом кружи феномен недовољног рађања у њој живе и брачни парови који поштују култ потомства и који без страха и са много љубави прихватају обавезу да буду очеви и мајке. [ детаљније ]

Актери данашње епизоде су Олга Арсеновић (25), комерцијални техничар и Ратко Арсеновић (27), машински техничар из Велике Моштанице, насеља у београдској општини Чукарица.

На јулском кастингу, када су изабрани за учеснике серијала "Време је за бебе", Олга и Ратко нису имали ни један наговештај драматичног догађаја у рађању њиховог другог сина Јована. Нормална трудноћа, сви ултразвучни снимци и анализе били су нормални, само се чекао 19. септембар који је био планирани термин порођаја. Шта више, Олга је без обзира на трудноћу и уз сина Михајла старог годину и по дана несметано водила рачуна о узгајању пилића, допунској породичној делатности.

Међутим, 5.септембра током преподнева код Олге су се изненада јавиле јаке контракције иза којих је кренуо порођај. Времена за чекање више није било, сваког секунда могао је да се роди Јован, а тата Ратко је био на радном месту у Београду. Олгин девер Златко Арсеновић решио је хитно да преузме иницијативу.

Иначе, Златко и Ратко са супругама, децом и својим родитељима живе у заједничкој породичној кући и показују да и српске свекрве и јетрве могу да живе сложно под истим кровом. Али Златко не успева 15 минута да упали ауто, а од Моштанице до Београда има чак 25 километара обреновачком магистралом и плус 11 семафора! Без обзира на врелину акције, деверова глава морала је да остане хладна. Определио се за сигурну вожњу, па макар девер постао снаји акушер. То би се сигурно и догодило да су болови почели између седам и девет сати ујутро када су на обреновачком путу изузетне гужве и застоји. Олга би се у таквим условима породила у колима код Аде Циганлије. На радост свих Арсеновића и Ненадовића (Олгиних родитеља), Олга је на Институт за гинекологију и акушерство КЦС у Вишеградској стигла у последњем тренутку. Мали Јован је заплакао први пут у животу након само двадесет минута од уласка у зграду породилишта.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом