Читај ми!

Јужни ток – почетак краја

Може ли Путин да се предомисли?

Може ли се без "Јужног тока" и на који начин? Да ли је одлука Владимира Путина казна и ко ће да плати највећи цех? Како је Србија испреговарала енергетски споразум пре шест година? Колико је одлука Москве политичка, а колико економска?

"Њет" Владимира Путина да се гради "Јужни ток" за многе није изненађење, имајући у виду став ЕУ према том пројекту ове године, посебно од увођења санкција на релацији Брисел–Москва. Оно што јесте изненађење долази из Турске где су се Путин и Ердоган промптно договорили о изградњи гасовода истог капацитета као "Јужни ток", али до Турске.

Док из Москве кажу да неће да се предомисле, из Брисела најављују наставак преговора о "Јужном току" за идућу недељу. У међувремену, шта остаје Србији осим да се најпре пресабере како се спремила за зиму која је почела? Наравно, треба да размотри и опције како ћемо се убудуће снабдевати гасом и преко ког правца.

О свим последицама Путинове одлуке да се "Јужни ток" не гради, у Оку економије говоре: уредница Балкан магазина Јелица Путниковић, уредница Русије данас Љубинка Милинчић и професор Факултета за економију, финансије и администрацију Михаило Црнобрња. О ставовима ЕУ из Брисела извештава новинар РТС-а Душан Гајић.

Емисију води Весна Дамјанић.

Око Око

Autor:
Горислав Папић, Стеван Костић, Драгана Игњић

Сваког радног дана у 18:25 - најактуелније политичке, спољнополитичке, економске и друштвене теме. Најзанимљивије приче о култури, најатрактивније репортаже. [ детаљније ]

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње