Моја дедовина 3 - село Печеног, 9. емисија

Ручно прављење буради је занат кога све мање има, али следећи домаћин серијала Моја дедовина је Димитрије из села Печеног, који је млади пинтор.

Овај момак има 22 године и занат је научио од деде, који је деценијама уназад куповао шуме прелепог храста од кога се прави најлепша бурад. Полако је свог унука учио вештинама, које се преносе век и по са генерације на генерацију, јер је и прадеда нашег домаћина био пинтор.

Од свих успомена из детињства најомиљенији тренуци настали су у чукундединој колиби, на обронцима планине Котленик, у брдима изнад села, у атарима где нема пута и струје. На том месту је кућица стара стотину година из које се цела фамилија спустила у село због недостатка воде и путева пре пола деценије. Баш то место за домаћина Моје дедовине је место на које жели да једног дана доводи потомке.

У три дана са само три хиљаде евра покушаћемо да обновимо колибу блатњару - што ће деловати као немогуће. Домаћин је дужан да организује испомоћ (мобу) пријатеља, комшија, кумова, рођака да пробају да направе чудо.

 

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом