недеља, 15.06.2025, 15:00 -> 18:02
Сећамо се добрих старих времена: YU рок мисија
Како је снимљена плоча "За милион година"...
YU рок мисија био је састав од извођача некадашње СФРЈ, који су, снимивши песму „За милион година“, упутили подршку Бобу Гелдофу, који се борио за помоћ гладнима у Африци, а чија је акција кулминирала концертом „Ливе Аид“ 13. јула 1985.
СФР Југославија није била изузетак. Елита југословенске рок и поп музичке сцене заједно је формирала југословенски "Аид" бенд, назван YU Рок Мисија. Група је снимила песму и одговарајући спот. Група је укључивала извођаче као што су Оливер Мандић; Жељко Бебек, Марина Перазић, Момчило Бајагић-Бајага, Аки Рахимовски, Слађана Милошевић, Дадо Топић, Масимо Савић, Здравко Чолић, Јура Стублић, Пеђа Д' Бој и многи други познати музичари. Снимили су сингл "За милион година", која је остала запамћена као један од хитова на просторима бивше Југославије. У овој песми, соло гитару је свирао Влатко Стефановски. Бора Ђорђевић и Горан Бреговић нису наведени на омоту плоче, али су учествовали у телевизијском извођењу песме.
У емисији учествују композитор Драгољуб Илић Илке, Оливер Мандић, Жељко Бебек, Марина Перазић, Младен Поповић, Саша Хабић, Ђорђе Петровић, Дејан Цукић, Влатко Стефановски, Здравко Чолић, Ален Исламовић, Љуба Нинковић, Ања Рупел, Срђан Шапер, Аки Рахимовски, Слађана Милошевић.
Емисија је снимљена 1985.
Коментари