Студио знања: Музика

Уз њу одрастамо, радујемо се, славимо и заљубљујемо. Често нам пружа утеху, поправља расположење или пак растужује. Ник Кејв је то можда најпрецизније формулисао рекавши: "Од свега, музика може највише да нам приближи оно што је свето".

Зато ове недеље у Студију знања, у сусрет Светском дану музике 21. јуна, пажњу посвећујемо управо њеном величанству – музици. Зашто нам је музика важна, на индивидуалном и колективном плану и колико је наш идентитет одређен тиме какав нам је музички укус, разговарам у првом делу емисије са социолошкињом Иваном Спасић и комозиторком Иреном Поповић Драговић. Састав Ана & тхе цхангес добитник је награде Задужбине Милана Младеновића 2021. године за песму "Ту”. Ана Ћурчин је наша данашња гошћа и извешће нам део ове песме, а након тога придружиће се и нашој причи о музици. У другом делу емисије са Александаром Грујићем, пијанистом и професором на џез одсеку у Музичкој школи Станковић, разговарамо о томе колико је музичка култура важан сегмент образовања, као и зашто нам је битна култура слушања. Са уредницом и водитељком подкаста "Радио Апарат”, Светланом Ђоловић, сазнаћемо да ли подкаст може да одржи чаролију радија, али и о музичком идентитету Београда. Програм Бабy Артyсх подразумева интерактивне концерте за бебе и децу узраста до три године и њихове родитеље. О томе како је замишљен и које све активности деца имају слушајући одабрану музику рећи ће нам Неда Алексић.

Слушајмо музику! Одговорни уредник редакције Општеобразовног програма: Зоран Живковић Водитељка: Маја Бојић Редитељ: Дарко Камарит

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње