Стефанос Циципас елиминисао и Зверева

Грчки тенисер Стефанос Циципас, после елиминације Новака Ђоковића, наставио серију изненађења победом и над Александром Зверевим у четвртфиналу Роџерс купа у Торонту. Циципас се, после резултатског преокрета и два часа и 29 минута игре, са 2:1 (3:6; 7:6 (13:11); 6:4) пласирао у полуфинале где га очекује дуел са Јужноафриканцем Кевином Андерсоном.

Немац Александар Зверев, трећи тенисер света и бранилац титуле у Торонту, ушао је самоуверено у меч добивши први сет са 6:3, а потом и повео у другом са 4:1.

Када се учинило да је у мечу већ све готово јер је Зверев сервитао за добијање меча, Стефанос Циципас, 27. играч на листи, вратио се у меч, успео да врати брејк, изједначи резултат и дође до тај-брејка који осваја са 13:11 за изједначење у мечу.

У одлучујућем трећем гему Зверев је опет први дошао до чак пет брејк шанси, али је млади Грк сачувао присебност, и није дозволио брејк противнику, да би у финишу меча искористио своју прву брејк шансу за 6:4 и победу која га води у његово прво полуфинале и највећи успех у каријери.

У борби за финале Роџерс купа у Торонту Циципас ће се састати са Јужноафриканцем Кевином Андерсоном који је у финалу Вимблдона поражен од Новака Ђоковића.

У другом полуфиналу састаће се Шпанац Рафаел Надал и Рус Карен Хачанов.

Први тенисер света је савладао Марина Ћилића после жестоке борбе и резултатског преокрета.

Хрват је добио први сет, али је Шпанац успео у наставку да преокрене на коначних 2:6, 6:4, 6:4.

Рус Карен Хачанов је био убедљив против Робина Хасеа са 6:3, 6:1.