Олга Даниловић у првом колу завршила такмичење на турниру у Будимпешти

Српска тенисерка Олга Даниловић изгубила је од Мађарице Ане Бондар у првом колу ВТА турнира у Будимпешти са 2:0, по сетовима 7:6/7:5, 6:4.

Меч између Даниловићеве која је 150. на ВТА листи и њене противнице која је на 69. месту трајао је два сата и 14 минута.

У првом сету није било брејкова ни на једној страни, једину шансу имала је Бондар у 11. гему, али је Олга успела да се одбрани.

Уследио је тај-брејк, у коме су обе играчице освајале поене на свој сервис до резултата 4:4, када је Мађарица са два узастопна поена дошла до две сет лопте. Није искористила прву, али другу јесте и повела је са 1:0 у сетовима.

Олга је боље стартовала други сет, дошла је до брејка у трећем гему, али није успела да га потврди, пошто је мађарска тенисерка одмах узвратила.

Изједначено је било до самог краја, а онда је у последњем, 10. гему, Бондар успела да направи брејк на Олгин сервис и дође до 6:4, односно 2:0 у сетовима и победе.

У другом колу мађарска тенисерка одмериће снаге против Еле Сидл из Немачке.