Новак иде даље

Новак Ђоковић је прескочио још једну препреку у Индијан Велсу. Савладао је Шпанца Алберта Рамоса са 2:0, по сетовима 7:5, 6:3. Наредни ривал нашег аса је Американац Џон Изнер.

Новак Ђоковић иде даље. Шпанац је пружио велики отпор, нарочито у првом сету. Ипак, наш ас доказао зашто је број један, преокренуо резултат и стигао до тријумфа. Меч је трајао 86 минута. У борби за четвртфинале Новак ће играти са увек неугодним Џоном Изнером.

Шпанац је од самог старта кренуо силовито. Већ у првом гему успео је да одузме сервис нашем тенисеру. Међутим, Новак је брзо стабилизовао сервис, а у шестом гему вратио брејк за 3:3. Ђоковић наставља притисак на противника и након освојеног свог сервиса поново одузима противников сервис – 5:3. Међутим, Рамос се не предаје, узвраћа истом мером, а затим долази до изједначења – 5:5. То није пореметило нашег аса, после освојеног свог сервиса, поново напада противников, користи другу сет-лопту на сервис Шпанца, за 7:5 у првом сету.

Изједначена борба и у другом сету. Новак је био много сигурнији на свој сервис, па противник није имао прилику да озбиљније запрети. Ђоковић у осмом гему успева да одузме сервис Рамосу и стекне брејк предности – 5:3.

Уследио је Новаков сервис за меч: лагано, без изгубљеног поена, осваја гем за коначних 6:3 у другом сету.