Лајовић изненадио Гарсију-Лопеза!

Велика победа Душана Лајовића! Српски тенисер савладао је 28. носиоца Гиљерма Гарсију-Лопеза у пет сетова, после три сата изједначене борбе. Наредни противник Душана Лајовића је Пољак Лукаш Кубот.

Душан Лајовић приредио је велико изненађење на старту грен слем турнира у Вимблдону, пошто је у првом колу савладао 28. носиоца Гиљерму Гарсију-Лопеза из Шпаније, после велике борбе у пет сетова, резултатом 7:6 (7:5), 6:2, 3:6, 3:6, 6:3.

За пласман у треће коло Лајовић ће се борити са 72. тенисером света Лукашом Куботом из Пољске, који је на старту победио Јан-Ленарда Штруфа са 7:6, 6:4, 6:4.

Лајовић је одлично почео меч и добио је прва два сета, али је потом Шпанац заиграо много боље и успео је да изједначи.

У петом сету Лајовић је пребродио кризу и поново је играо веома сигурно, без много грешака. Шансу да преломи меч добио је у петом гему, када је имао две везане брејк шансе.

Искористио је другу, а потом је без већих проблема освајао своје сервис гемове и привео меч крају.