Голеада Енглеза, првенац Панаме

Енглеска – Панама 6:1 (5:0). Фудбалска репрезентација Енглеске декласирала је дебитанта Панаму, којима је за утеху да су постигли свој први погодак на светским првенствима. „Горди албион“ је обезбедио пласман у наредну рунду а са селекцијом Белгије ће се у трећем колу борити за прво место у Групи Г.

Овом победом Енглеза дефинитивно су прошли и Белгијанци, који су јуче савладали Египат 5:2.

Три гола постигао је Хари Кејн, из пенала у 22. и 45, односно "случајно" када га је погодила лопта у 62. минуту. Oн је на тај начин постао најбољи стрелац на турниру са пет голова, испред Кристијана Роналда и Ромела Лукакуа са по четири.

Двоструки стрелац био је Џон Стонс у 8. и 40. минуту, а сјајан гол постигао је Џеси Лингард у 36. минуту.

Једини гол за Панаму, њихов први на Мундијалима икад, постигао је Фелипе Балој у 78. минуту.

Занимљиво, уочи последњег кола Енглеска и Белгија имају по шест бодова и исту гол разлику (8:2), па ће у случају ремија о првом месту одлучивати фер-плеј.

Ток меча:

15.53 - Крај меча, Енглеска - Панама 6:1 (5:0).

15.36 - ГОООООЛ! Панама постиже свој први погодак на Мундијалима! Фелипе Балој постиже први погодак за селекцију Панаме на Светским првенствима!

15.21 - ГООООЛ! Хари Кејн постиже свој трећи погодак на мечу, Енглези воде са 6:0.

15.04 - Настављен дуел у Нижњем...

14.48 - Полувреме, Енглеска - Панама 5:0.

14.45 - ГОООООЛ - Кејн са пенала постиже свој нови погодак, Енглеска води са 5:0!

14.40 - ГООООЛ! Распуцана Енглеска води са убедљивих 4:0. Нови погодак за Џона Стоунса у 40. минуту меча.

14.36 - ГООООЛ! Нови гол Енглеза за вођство од 3:0 над Панамом. Сјајан шут Лингарда у 36. минуту завршио је у рашљама голмана Панаме.

14.21 - ГООООЛ! Хари Кејн неумољив са беле таче, Енглеска води са 2:0. Најстрожа казна досуђена је након прекршаја над Лингардом.

14.08 - ГООООЛ! Енглези од 8. минута воде против Панаме са 1:0. Џон Стоунс је био највивиши у скоку после корнера и главом спровео лопту у мрежу противника.