Не отписујте Немачку, шампион се вратио у великом стилу

Немачка – Шведска 2:1 (0:1). Селекција Немачке забележила је први тријумф на Мундијалу у Русији и то после преокрета. Швеђани повели голом Тоивонена, Немци у наставку славили головима Ројса и Кроса, иако су од 82. минута играли са играчем мање.

Бледо издање Немачке у првом мечу против Мексика остаће заборављено захваљујући голу Тонија Кроса у 95. минуту за победу против Шведске, којим су "панцери" итекако остали у игри за наставак такмичења.

Немци су били бољи ривал у Сочију, нападали током 90 и кусур минута и на крају дошли до заслужене победе.

Шведска се још једном показала као чврста екипа, али на крају је "жути бедем" ипак попустио, иако је Немачка од 82. минута играла са играчем мање, после искључења Боатенга.

Шведска је у првом делу извела неколико опасних контранапада, а један од њих у гол је претворио Ола Тоивонен, лепо пребацивши лопту преко Нојера.

Ипак, шампион света долази до изједначења већ на почетку другог дела, када се Марко Ројс добро снашао у казненом простору противника.

Немци су појачали нападе, истовремено оставили превише простора на својој половини терена. Једну такву ситуацију Швеђани су покушали да искористе, а пољски судија Марчињак је показао Џерому Боатенгу други жути картон.

То ништа није променило у приступу Немачке, која је ипак стигла до гола у последњим тренуцима сусрета, а стрелац је био до тада невидљиви Тони Крос.

Немачка је тако освојила прва три бода на Мундијалу и имаће прилику да у псоледњем колу против Јужне Кореје потврди пласман у осмину финала такмичења.

Шведска такође има три освојена бода, али ће у трећем мечу имати тежак задатак да преко Мексика стигне до пласмана међу најбољих 16 екипа на турниру.

Овако је протекао меч у Сочију:

21.53 – Крај меча, Немачка је савладала Шведску са 2:1.

21.52 – ГОООЛ! Тони Крос у 95. минуту доноси прва три бода Немачкој на Мундијалу.

21.49 – Резервиста Брандт погађа стативу у 92. минуту за Немачку, резултат је и даље нерешен.

21.39 – Немачка од 82. минуту остаје са играчем мање на терену, други жути картон добио је Џером Боатенг.

21.05 – ГОООЛ! Немачка стиже до изједначења у 48. минуту, стрелац је Марко Ројс!

21.02 – Настављен је меч.

20.47 – Полувреме, Шведска води против Немачке са 1:0.

20.46 – Још једна велика прилика за Швеђане у последњим тренуцима првог дела, Нојер брани ударац Берга.

20.32 – ГОООЛ! Шведска од 32. минута води са 1:0, стрелац је Ола Тоивонен!

20.23 – Средина игре у првом полувремену. Немачка има већи посед, напада од почетка меча, али најбољу прилику пропустио је Маркус Берг после сјајног контранапада Шведске.

20.02 – Велика шанса за Немачку већ у другом минуту, Дракслеров ударац је изблокиран.

20.00 – Почео је меч.

19.45 – Утакмица се игра на Фишт стадиону у Сочију, а главни судија је Шимон Марчињак из Пољске.

19.30 – Навијачи две екипе спремни су за меч у Сочију.

19.15 – Познати су састави тимова за вечерашњи дуел.