Хрватска сигурна против Нигерије на почетку Мундијала

Хрватска – Нигерија 2:0 (1:0). Фудбалери Хрватске укњижили су прва три бода на Мундијалу у Русији, пошто су у не превише квалитетном мечу савладали Нигерију у Калињинграду. Атогол Етобеа и гол Модрића са беле тачке донели "коцкастима" прво место у Групи Д после првог кола.

Репрезентација Хрватске успешно је почела такмичење у Русији, пошто је у утакмици првог кола Групе Д савладала Нигерију са 2:0.

"Коцкасти" су показали да су сазрели за велика дела, пошто су ривала савладали неубедљивом игром, али нису нити у једном тренутку стрепели за коначан исход.

Нигеријци нису озбиљније угрозили гол Субашића, одбрана Хрватске деловала је веома стабилно, док су Модрић и Ракитић господарили средином терена на стадиону у Калињинграду.

Хрватској је посао знатно био олакшан захваљујући аутоголу Етебоа у 32. минуту, после гужве у петерцу Нигерије.

Коначан резултат на мечу поставио је Лука Модрић у 71. минуту са беле тачке, а претходно је у петерцу Нигерије Еконг рвачким захватом оборио Манџукића.

То је био чак пети једанаестерац досуђен трећег дана Мундијала, од чега су три претворена у поготке.

Хрватска је тако преузела прво место на табели Групе Д са три бода, Аргентина и Исланд имају по бод, док је на зачељу Нигерија без бодова.

У другом колу очекује нас дерби између Аргентине и Хрватске, док ће Нигерија играти против исланда.

Овако је протекао меч у Калињинграду:

22.52 – Крај меча, Хрватска је савладала Нигерију са 2:0.

22.46 – Најбољу прилику на мечу Нигерија пропушта у 87. минуту, али је ударац Мозеса изблокирала одбрана Хрватске.

22.29 – ГОООЛ! Модрић је сигуран, Хрватска води 2:0!

22.28 – Пенал за Хрватску у 70. минуту! Манџукић је оборен у казненом протстору Нигерије, судија Ричи показује на белу тачку.

22.18 – Нигерија има теренску иницијативу на почетку другог полувремена, али поново Хрватска прва стиже до шансе за гол. Покушао је Перишић, али је његов ударац био непрецизан.

22.03 – Настављен је меч.

21.47 – Полувреме, Хрватска – Нигерија 1:0.

Хрвати су били бољи тим у првих 45 минута, али су до поготка дошли уз помоћ среће.

21.32 – ГОООЛ! Хрватска од 32. минута води са 1:0, аутоголом Етебоа!

21.14 – Прву озбиљнију прилику на мечу створила је Хрватска, али ударац Перишића одлази преко гола голмана Узохоа.

21.00 – Почео је меч.

20.45 – Утакмица се игра на стадиону у Калињинграду, а главну судија је Сандро Ричи из Бразила.