"Делфини" добили ривала - Вавић јунак САД, Максимовић међу трагичарима

Ватерполисти САД савладали су Аустралију са 11:10 (7:7) после бољег извођења петераца у четвртфиналу Олимпијских игара, чиме су заказали дуел са Србијом.

Аустралијанци су на полувремену имали предност од два гола (5:3), али су Американци изједначили у трећој деоници. Селекција Дејана Удовичића је успела да у последњем минуту обезбеди егал и окуша фортуну у петерцима.

Занимљиво, први од два узастопна промашена петерца Аустралије дело је Милоша Максимовића, момка рођеног у Суботици, док је пресудни, победнички гол постигао Мaрко Вавић, син црногорског ватерполо стручњака Јована Вавића.

Најефикаснији у редовима САД су Боуен и Даубе са по два поготка. Павилард са четири и Максимовић са два поготка били су најрасположенији код "кенгура".

Полуфинале Србија-САД игра се 9. августа.