Немице лако, Шпанија уз муку – без изненађења на почетку олимпијског турнира

Дан после фудбалера и нешто више од 24 сата пре званичног отварања Олимпијских игара у Паризу, турнир су започеле и фудбалерке. Немице и Американке биле су сигурне у уводним утакмицама. Шпанкиње и домаћини до победа су дошле уз муку.

Фудбалерке Француске победиле су у првој утакмици групе А репрезентацију Колумбије тесним резултатом 3:2, иако су на полувремену водели са три гола разлике.

У другом мечу групе Канада је са 2:1 била боља од Новог Зеланда.

Немице и Американке су оствариле убедљиве тријумфе у уводним мечевима грубе Б. Немице су савладале селекцију Аустралије головима Марине Хегеринг у 24, Лее Шилер у 64. и Јуле Бранд у 68. минуту сусрета.

Представнице Сједињених Држава су истим резултатом славиле против Замбије, додуше уз чињеницу да су Африканке већ након пола сата игре имале играчицу мање због грубе игре једне од чланица тима.

Фудбалерке Шпаније и актуелне првакиње света у уводном колу групе Ц олимпијског турнира у Паризу победиле су селекцију Јапан резултатом 2:1.

Јапанке су повеле поготком Аобе Фуџино у 13 минут, док су Шпанкиње изједначиле преко званично најбоље фудбалерке света Аитане Бонмати. Победу је, испоставиће се, донела Мариона Калдентеј у 77. минуту.

У истој групи Бразилке су савладале селекцију Нигерије резултатом 1:0, поготком Габи Нунес у 37. минуту меча.

За разлику од мушког турнира на коме учествује 16 селекција, у женској конкуренцији учествује 12 репрезентација подељених у три групе.

У четвртфинале иду по две најбоље екипе из сваке групе, као и две најбоље трећепласиране селекције.