Алегри задовољан првим местом, Петев жељом својих играча

Тренер фудбалера Јувентуса Масимилијано Алегри рекао је да је његова екипа победом над загребачким Динамом испунила циљ освојивши прво место у Групи Х Лиге шампиона, али је додао да није био задовољан након првог полувремена које је завршено без голова.

"У првом полувремену смо потрошили пуно времена у широком простору што нас је исцрпљивало. У другом делу сам тражио од играча да иду више кроз средину. Тада смо заиграли боље и на крају остварили свој главни циљ, победу пред домаћом публиком", изјавио је Алегри.

Јувентус је синоћ у Торину победио Динамо са 2:0 у последњој утакмици групне фазе Лиге шампиона. У другој утакмици те групе Лион и Севиља су одиграли 0:0, чиме су црно-бели из Торина прошли као први у идућу фазу такмичења испред шпанске екипе.

"То је био наш први циљ ове сезоне, остварили смо га и зато сам срећан", рекао је Алегри, преноси Хина.

Алегри је додао да се замара жребом за осмину финала нити могућим противницима.
Тренер загребачког Динама Ивајло Петев рекао је да је задовољан жељом и залагањем својих играча, али да је незадовољан индивидуалним грешкама које су довеле и до шестог пораза у Лиги шампиона.

"Задовољан сам жељом, хтењем и како су одрадили задатак који сам поставио пред њих. Међутин, нисам задовољан головима које смо примили, јер су они резултат индивидуалних грешака", рекао је Петев.