Мицић искористио малу минутажу у поразу Тандера

Српски кошаркаш Василије Мицић је уписао седам поена, две аситенције и један скок за 11 минута на паркету у поразу Оклахома сити тандера на гостовању код Лос Анђелес клиперса 128:117.

Интересантан дуел на папиру или постеру није тако деловао на терену. Клиперси су сигурним издањем искористили предност домаћег терен и од првог до последњег момента меча су били у вођству уз веће или мање осцилације.

Пол Џорџ је предњачио код Клиперса са 38 поена, седам скокова и пет асистенција. Најближи су му били Џејмс Харден и Кавај Ленард са по 16 поена. Џејлен Вилијамс са 25 поена је био најефикаснији код гостију. Канадски тандем Лу Дорт и Шеј Гилџес-Александер је 38 поена поделио на равне части.

Василије Мицић је искористио 11 минута на паркету са седам поена са 3/3 за два и промашеним једним покушајем за три.

Тандери су другопласирани на Западу са 27-13, а Клиперси четврти са 26-14.

Фикинс санси су остварили невероватан преокрет у дуелу са Сакраменто кингсима. Домаћини у Аризони су губили 109:87 на почетку последње деонице и успели су да тријумфују 119:117. Кевин Дурент је са линије пенала на две секунде до краја решио питање победника.

Санси су буквално имали предност само у првом и последњем минуту меча. Све остало што се заборавља припада Кингсима.

Изненађујуће, први стрелац Финикса био је Грејсон Ален са 29 поена. Убацио је два више од Кевина Дурента. Девин Букер је остварио дабл-дабл од 16 поена и 11 асистенција.

Диерон Фокс је био први стелац Кингса са 33 поена, Домантас Сабонис је остварио трипл-дабл од 21 пена, 12 скокова и 11 асистенција.