Ефес славио у Арени, Звезда избегла убедљив пораз

Кошаркаши Црвене звезде изгубили су у Штарк арени од турског Ефеса 85:78, у утакмици 22. кола Евролиге. Гости показали зашто су водећа екипа у такмичењу, у првом полувремену стекли ненадокнадиву предност. Црвено-бели учинили завршницу узбудљивом, али више од тога нису могли. Шејн Ларкин приказао још једну МВП партију постигавши 24 поена, пет тројки. Звезду очекује тешка недеља – у понедељак играју против Партизана у АБА лиги, док их у среду и петак очекују мечеви против Панатинаикоса и Химкија.

Кошаркаши Ефеса дошли су у Београд као водећа екипа у Евролиги и оправдали улогу фаворита против Звезде. Екипа из Истанбула имала и 24 пона предности, црвено-бели на крају стигли до достојанственог пораза – 85:78.

Екипа Ергина Атамана показала је у првом полувремену утакмице у "Штарк арени" раскошни таленат и врло брзо дошла до убедљиве предности.

Ефес је утакмицу почео серијом 11:0, другу четвртину 10:0, па је Звезда имала великих проблема да се врати у живот и приреди навијачима занимљив дуел.

Гости из Турске у првом полувремену погодили су 10 тројки, Шејн Ларкин показао зашто је најбољи играч Евролиге, постигавши 15 поена, али се ситуација на терену у наставку наопачке изврнула.

Звезда је много боље заиграла у одбрани, што је донело резултата и у нападу. До краја треће четвртине екипа Драгана Шакоте успела је да смањи предност ривала на 14 поена (72:58), док су црвено-бели у финишу меча на минус шест имали напад за потпуну равнотежу.

Ипак, у томе нису успели, па је Ефес без превеликих проблема привео меч крају.

Шејн Ларкин је утакмицу завршио са 24 поена, док је велику подршку имао у Крису Синглтону са 13 и Родригу Бобуи са 11.

У тиму Звезде најефикаснији је био Дејан Давидовац са 15, Владимир Штимац и Били Берон постигли су по 14, а Кевин Пантер додао је 12 (све у последњој четвртини).

Ефес је задржао прво место на табели Евролиге са 19 победа и три пораза, док је Звезда десета са скором 9/13.

Црвено-беле очекује изузетно напорна седмица, пошто ће у пет дана одиграти чак три меча.

Следи "вечити" дерби са Партизаном у оквиру АБА лиге у понедељак, док у среду и петак играју два нова меча у елити, против Панатинаикоса (код куће) односно Химкија (у гостима).

Овако је протекао меч у Арени:

20.45 – Крај меча, Звезда је изгубила од Ефеса 85:78.

20.40 – Црвено-бели су у потпуности пришли ривалу, чак имали и напад на минус шест – 82:76.

Ипак, напад није искоришћен, па ће Крунослав Симон на линију за слободна бацања. До краја меча остало је 30 секунди.

20.36 – Звезда на два и по минута до краја меча прилази на минус десет – 69:79.

20.32 – Средина последње деонице, Ефес одржава предност – 65:79.

20.20 – После три четвртине, Звезда - Ефес 58:72.

Много боља игра црвено-белих у трећој деоници, у којој су постигли чак 28 поена. Штимац је повукао Звезду у серију, ипак гости и даље имају велику залеху пред последњих 10 минута.

Давидовац је постигао 13, Берон и Штимац по 12 поена. Ларкин је најефикаснији на мечу са 24 поена.

20.14 – Звезда у серији, смањују на минус 13 – 56:69.

Мало ангажованија одбрана црвено-белих доноси резултат, па серијом од 7:0 изабраници Драгана Шакоте враћа наду да у завршници меча може до преокрета.

20.06 – Средина треће деонице, Звезда не успева да смањи предност противника – 41:62.

19.58 – Настављен је меч у Арени.

19.43 – Полувреме, Црвена звезда – Ефес 30:51.

Невероватно прво полувреме за Ефес. Турски тим потигао је чак 10 тројки из 18 покушаја и направио 20 поена предности.

Берон је постигао седам, Давидовац и Добрић по пет поена, на другој страни Ларкин има већ 15, Бобуа 11, Синглтон 10.

19.30 – Средина друге четвртине, Звезда губи 18:39.

19.22 – И на почтку друге деонице Ефес прави серију од 10:0, за само два минута – 16:34.

19.18 – Звезда губи после првих 10 минута – 16:24.

После шокантног почетка меча, Звезда је успела да дође до равнотеже. Ефес фантастично шутира за три поена (5/9), у чему и лежи предност после прве четвртине.

Добрић је постигао пет поена, Штимац четири, на другој страни Ларкин је већ постигао 10, а Синглтон седам.

19.13 – Враћа се Звезда полако у игру, стиже на минус шест – 14:20.

19.06 – Одличан почетак Ефеса. Гости су постигли три тројке и после мање од четири минута игре имају убедљиву предност – 11:0.

19.00 – Почео је меч. Одата је пошта недавно настрадалом Кобију Брајанту.

18.55 – Познате су прве петорке за меч у Арени: Звезда: Браун, Берон, Добрић, Симанић и Кузмић; Ефес: Мицић, Ларкин, Андерсон, Синглтон и Плајс.