Тео добар у победи Клиперса, Боби без дебија, Јокићев Денвер бољи од шампиона

Кошаркаши Лос Анђелес клиперса савладали су на свом паркету екипу Чикага са 113:103, уз солидну партију Теодосића и без дебија Марјановића. Јокић расположен у победи Денвера над шампионом, Бјелица и Богдановић скромни.

У првом мечу у којем су дрес Клиперса обукле новајлије Тобајас Херис, Ејвери Бредли и Бобан Марјановић, шансу да дебитују имала су само прва двојица.

Боби није добио минуте од тренера Дока Риверса, док су Херис са 24 и Бредли са 8 поена дали добар допринос у победи.

Српски плејмекер Теодосић, који је био стартер, одиграо је меч у нешто лаганијем ритму и забележио 8 поена, по пет асистенција и скокова, те једну украдену лопту, шутиравши 3/7 из игре за 23 минута.

У пораженом саставу Зек Лавин најефикаснији са 21 поеном, док је Портис имао дабл-дабл од 10 поена и 13 скокова.

Екипа Денвера победила је код куће Вориорсе са 115:108, уз добру ролу српског центра Николе Јокића.

Млади Сомборац је за 33 минута убацио 19 поена, ухватио девет лопти, поделио пет асистенција и украо две лопте, уз солидних 7/16 из игре.

Најефикаснији његов саиграч био је Вил Бартон са 25 поена, док је у редовима Голден Стејта Кевин Дурент убацио 31.

Минесота тимбервулвси били су бољи од Њу Орлеанс пеликанса – 118:107.

Немања Бјелица у том тријумфу учествовао је са пет поена, три скока и по једном асистенцијом и украденом лоптом за 15 минута на паркету.

Најзаслужнији за победу "вукова" био је Џими Батлер са 30 поена, док је Ентони Дејвис био најефикаснији на мечу са 38 поена.

И на крају, у дуелу старих ривала Далас је као гост савладао Сакраменто – 106:99.

Богдан Богдановић је у пораженом тиму за 26 минута имао седам поена и шест асистенција, додавши на то по један скок и украдену лопту.

Фокс и Темпл били су најефикаснији "краљеви" са по 15 поена, док је у тиму из Тексаса Харисон Барнс дао 18.